tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Uczniowie 8d w Łazienkach Królewskich

Łazienki Królewskie – miejsce wycieczki klasy 8d nazywane jest “najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody.
Wspaniała jesienna pogoda sprawiła, że uczniowie mogli pospacerować, odpocząć, poobserwować piękno przyrody oraz zaprzyjaźnić się z tamtejszymi mieszkańcami – wiewiórkami. Podczas wycieczki nie zabrakło również walorów edukacyjnych. Zadaniem uczniów było poszukać ciekawych informacji o zabytkach znajdujących się na terenie parku, a następnie zaprezentować swoją prace przed całą grupą. Uczniowie pogłębili znajomość oświeceniowych idei, podziwiając takie perły europejskiej architektury, jak:
Pałac na Wyspie – jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym, z Królewską Galerią Obrazów;
Stara Oranżeria, w której znajdują się Królewska Galeria Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata, Galeria Rzeźby Polskiej z pracami niemal wszystkich najwybitniejszych polskich artystów, tworzących od początku XIX w. do połowy XX w., a także Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich;
Biały Dom – unikatowy w polskiej skali zabytek XVIII-wiecznej architektury rezydencjonalnej, z Królewską Galerią Grafiki oraz pierwszymi w Polsce groteskami;
Wodozbiór – najbardziej efektowny budynek, jaki powiązać można z technicznymi rozwiązaniami nowożytnych inżynierów.
Uczniowie spacerowali  ścieżkami wśród drzew, krzewów i kwiatów. Podziwiali piękno matki natury oraz spędzali czas na wspólnych rozmowach.

Galeria [link]

Tekst: A. Kołakowska
Zdjęcia: K. Dzwonowska, A. Kołakowska, uczniowie kl. 8d

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content