Uczniowie 8d na “Romeo i Julii” w Buffo

W dniu 27.03.2023 r. uczniowie klasy 8d wraz z opiekunami: panią Katarzyną Dzwonowską i panią Ireną Dubielecką byli z wizytą w “Studio Buffo”, gdzie obejrzeliśmy musical “Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza, oparty na podstawie dramatu “Romeo i Julia” Williama Szekspira.
Tematem musicalu jest młodzieńcza i nieugięta miłość, która napotyka bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami.
Spektakl był ciekawym doświadczeniem. Klasyczny dramat został ukazany w nowoczesny sposób, którego zadaniem jest trafienie do młodzieży. W musicalu użyto wiele elementów uwspółcześniających opowiadaną historię.
Wspaniała muzyka, niesamowite efekty specjalne, padający deszcz na scenie, sprawiły, że oglądaliśmy ten musical z zapartym tchem.

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska