tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Spotkanie świąteczne kl. 6d w dobie pandemii

22.12.2020 r. uczniowie klasy 6d wraz z wychowawczynią wieczorową porą zorganizowali spotkanie świąteczne online w MS Teams. Wigilia klasowa dla całej rodziny jest już w tej klasie tradycją. W tym roku zmienioną na formę online. Podczas spotkania świątecznego każdy opowiedział o zwyczajach jakie panują w domu podczas świąt np. prezent otrzymuje się po zaśpiewaniu piosenki lub wyrecytowaniu wierszyka, przed kolacją wigilijną dzieci idą szukać pierwszej gwiazdki, a w tym czasie św. Mikołaj wkłada prezenty pod choinkę, niektórzy w pierogach znajdują pieniążki co wróży im szczęśliwy rok. Prawie wszystkie dzieci miały już ubrane choinki. Niektórzy w pierniczki własnej produkcji. Wielu z rodzicami prowadziło dyskusje jak w tym roku ubiorą choinkę. Wszyscy czekali już na domową wigilijną kolację, na barszcz cioci, barszcz z uszkami, karpia, pierogi, makowca … Pod koniec spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę “Jest taki dzień” zespołu Czerwone Gitary.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content