tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Wolontariat w Fundacji na rzecz Praw Ucznia

Szanowni Państwo,
istnieje możliwość zaangażowania się w działalność Fundacji na rzecz Praw Ucznia poprzez wolontariat.
To szansa na wspólne działanie na rzecz polskiej oświaty oraz podmiotowości uczniów i uczennic. To także możliwość społecznego działania, które przecież niezwykle przydaje się przy składaniu różnych wniosków stypendialnych czy aplikowaniu do szkół ponadpodstawowych (w przypadku uczniów i uczennic ze szkół podstawowych).

Fundacja na rzecz Praw Ucznia, prowadzona przez 18-latka, który ją założył jako niepełnoletni na podstawie zezwolenia sądu rodzinnego, działa już ponad rok. W tym czasie — mamy nadzieję — udawało nam się aktywnie działać na rzecz praw ucznia, edukacji o nich oraz walki o ich przestrzeganie. Udało nam się zorganizować Konkurs Wiedzy o Prawach Ucznia, który w tym roku szkolnym miał swoją II edycję już jako Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia. Wspólnie zebraliśmy prawie 80000 podpisów pod petycją #ZdrowiUczniowie. Przeprowadziliśmy zdalnie Ogólnopolski Dzień Praw Ucznia…

Teraz mierzymy się z innymi wyzwaniami — jedynie w około połowie polskich szkół jest zatrudniony psycholog. To zdecydowanie za mało, szczególnie że depresja w zasadzie jest już chorobą cywilizacyjną, a nawet 20% dzieci i młodzieży może spełniać kryteria zaburzeń psychicznych. To zresztą niejedyny problem oświaty. Poprawić należy jej finansowanie, zorientowanie na stawianie ocen, a nie rozwój ucznia/uczennicy, rozpowszechnić należy wiedzę na temat praw ucznia…
Tym wszystkim chcemy się zająć. Nie uda nam się to jednak bez pomocy wielu osób z różnych regionów, środowisk i grup społecznych.
Nie trzeba mieć doświadczenia, wystarczy poświęcić nam kilka minut w tygodniu (i to nie każdym!), a wspólnie zdziałać można wiele.

Link do formularza zgłoszeniowego do wolontariatu znajduje się tutaj: http://prawaucznia.pl/wolontariat/ 

Mam nadzieję, że już niedługo wspólnie będziemy działać w Fundacji na rzecz Praw Ucznia!
Z wyrazami szacunku oraz zaproszeniem do współdziałania
Mikołaj Wolanin
Prezes Fundacji na rzecz Praw Ucznia

Informacje zebrał: Dyrektor szkoły

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content