tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w SP321

Luty to miesiąc, w którym zwyczajowo już, oprócz rozmów o bezpiecznych zabawach zimowych i urokach zimy, mówimy też o cyberbezpieczeństwie. A to za sprawą Dnia Bezpiecznego Internetu, przypadającego w tym roku 7 lutego.
W naszej szkole, jak co roku, w obchody włączyła się cała społeczność szkolna: klasy młodsze, starsi uczniowie, świetlica, nauczyciele oraz rodzice, którzy dostali obszerne materiały dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
Rozmów o bezpieczeństwie w Internecie nigdy za wiele. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym nie da się już właściwie żyć nie będąc członkiem globalnej Sieci, a osoby mające złe zamiary specjalizują się w opracowywaniu coraz sprytniejszych sposobów oszustw.
Podczas lekcji bezpośrednio związanej z Internetem, czyli na informatyce, prowadzone były pogadanki o bezpieczeństwie w sieci, quizy, zadania, plakaty na wszystkich etapach edukacyjnych.
Uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w lekcjach online, które były przygotowane przez organizatorów DBI:
– „Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?”
– „Co czyha na naszą prywatność w grach i w Internecie?”
– „Jak darmowe narzędzia  internetowe mogą ułatwić nam pracę?”
Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w przedstawieniu interaktywnym  “Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.
Aby uatrakcyjnić obchody i zachęcić uczniów do pogłębienia tematu, odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-8 p.t. “Hejtowi powiedz – NIE” lub “Nie bądź trollem, żyj z humorem”. Przygotowane prace można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Zwycięzcami zostali: Łukasz Skiwniewski, Anna Tatarzyńska, Zuzanna Żukowska, Kinga Kiełbasińska.
Uczniowie klas 1-3 przygotowali prace na Warszawski Konkurs “Bezpieczna przygoda z Internetem”. I UWAGA!!!!!!!!! Uczennica naszej szkoły Hana Mika z klasy 2e zajęła I MIEJSCE. Serdecznie gratulujemy!
W ramach obchodów DBI  uczniowie klasy 8d wraz z wychowawczynią zostali zaproszeni do XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie gdzie odbyła się lekcja oraz gra terenowa o tematyce bezpieczeństwa w sieci [link]
Dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy wysłuchały pogadanek na temat zasad bezpieczeństwa, brały udział w tworzeniu własnych zasad netykiety, spotkały się z panią pielęgniarką, zwracającą szczególną uwagę na konsekwencje zdrowotne zbyt długiego korzystania ze smartfonów czy komputerów. Został także poruszony temat uzależnień.
Zajęcia związane z cyberbezpieczeństwem i higieną pracy przy urządzeniach elektronicznych są i będą stałymi tematami poruszanymi przez nauczycieli naszej szkoły przy każdej możliwej okazji.

Galeria [link]

Tekst: A. Kołakowska, A. Korzeniewska, K. Dzwonowska
Zdjęcia: A. Kołakowska, A. Korzeniewska, K. Dzwonowska, J. Ratajczak

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content