Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2022 r.

10.11.2022 roku w naszej szkole uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w akademii poświęconej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W uroczystość brała udział klasa 5 D oraz chór (uczniowie z klasy 6 B i 8 F, którzy zaśpiewali hymn Polski i “Pierwszą Brygadę” ) oraz soliści :
uczeń klasy 8 G – Adrian Główka, który wykonał na pianinie Rotę oraz Białe róże,
uczennica klasy 6 E – Michalina Marczak, która zaśpiewała piosenkę pt.: Jest Taki kraj,
uczennica klasy 4 D – Natalia Cukier, która zaśpiewała piosenkę pt.: Polskie kwiaty,
uczennice z klasy 5 D zaśpiewały piosenkę pt.: Białe róże.
Uczennice z klasy 5D, prowadzące uroczystość: Natalia Hejne, Natalia Kowalczyk oraz Alicja Zielińska przywitały wszystkich przybyłych na akademię szkolną: Panią Wicedyrektor Katarzynę Sawicką, wychowawców, nauczycieli, rodziców uczniów oraz poszczególne klasy.
Program składał się z montażu poetycko – muzycznego, ukazującego jak Polska przez lata dążyła do odzyskania utraconej niepodległości. 104 lata temu po 123 latach niewoli Polacy z dumą i wzruszeniem świętowali powrót Polski na mapę Świata.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości:
koordynator, scenariusz i dekoracja: Pani Beata Jankowska,
opracowanie muzyczna i prowadzenie chóru: Pani Anna Wiechowska,
pomoc techniczna i organizacyjna: Pani Justyna Bartosik,
instalacja urządzeń nagłaśniających i technicznych: Pani Barbara Janc i Pani Lucyna Wichrowska