tel.: 22 836 39 78
e-mail: sekretariat@zsp7.warszawa.pl
zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Ciszy

W związku z narastającym hałasem, który permanentnie towarzyszy społeczności szkolnej od początku roku szkolnego, nauczyciele — opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, przy pomocy uczniów, postanowili, już po raz drugi, wdrożyć projekt, który nosi tytuł: „DZIEŃ CISZY”.
Głównym celem tego projektu jest eliminacja nadmiernego hałasu w naszej szkole. Szczególne jego nasilenie obserwuje się na przerwach, na których dzieci w stosunkowo małych korytarzach próbują odpocząć po odbytej lekcji i przygotować się do następnej. Największe nasilenie decybeli dokucza uczniom i nauczycielom na długich, 15 i 20-minutowych przerwach. Uczniowie po wyjściu z sal lekcyjnych chcą zażyć ruchu, więc skaczą, biegają, tej “dziecięcej relaksacji” zawsze towarzyszą wrzaski, piski i tupot nóg. Oczywiście takie głośne sposoby spędzania wolnych chwil nie są obojętne dla naszego (uczniów i pracowników szkoły) zdrowia i fizycznego, i psychicznego.
Nauczyciele z pomocą uczniów postanowili więc wziąć na swe barki ciężar walki z tym, co nazywamy “szkolną zmorą”- hałasem.
Realizację projektu zaczęliśmy od wyświetlenia prezentacji multimedialnej na temat szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie człowieka.
Było widać zainteresowanie uczniów tym tematem, a nawet na niektórych twarzach można było zaobserwować zdziwienie, gdy dowiedzieli się, jak bardzo nasilony jest hałas w czasie przerw.
W związku z tym wyjątkowym dniem, w naszej szkole zawieszono znaki, które mają wszystkim przypominać o zachowaniu ciszy.
Natomiast w dniu wydarzenia ogłoszony został konkurs na „Najcichszą klasę”. Nasi nauczyciele Strażnicy Ciszy, na każdej przerwie rozdawali cichym uczniom specjalne znaczki.
Po podliczeniu zwycięzcami Konkursu zostały:
I miejsce klasa 8D nagroda dla każdego ucznia kupon na jedno dodatkowe nieprzygotowanie.
II miejsce klasa 7A – VIP – owskie zaproszenie na jedną z imprez organizowanych przez SU
III miejsce klasa 8E – VIP – owskie zaproszenie na jedną z imprez organizowanych przez SU
IV miejsce – egzekwo klasy 3C i 1D – słodka niespodzianka
Młodsze klasy 0B, 1D oraz 1C wzięły udział w konkursie plastycznym (zapraszamy do podziwiania prac – zdjęcia znajdują się w galerii). Wszystkie otrzymane prace bardzo nam się podobały, dlatego postanowiliśmy nagrodzić je słodkim upominkiem).
„Dzień Ciszy” udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu i mobilizacji naszych wspaniałych Uczniów, ogromnej pracy Samorządu Uczniowskiego oraz pomysłowości i profesjonalizmowi wszystkich naszych Nauczycieli- Strażników ciszy.

Galeria [link]

SU wraz z Opiekunami

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Dzień Promocji
Zamawianie posiłków
Skip to content