tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Klasa 4a w Norblinie na wystawie Save The Planet – Ocalmy Planetę

Dnia 13 XII klasa 4a wraz z wychowawcą – p. Dubielecką i nauczycielem wspierającym, p. Garstką – Mysiorską była w odnowionym i zmodernizowanym Norblinie na wystawie Save The Planet – Ocalmy Planetę. Opowiadana historia zaczyna się około 15 miliardów lat temu i wybiega w przyszłość! Biegnie od Wielkiego Wybuchu do Wielkiego Wyzwania, jakim jest ratowanie naszej planety. Wystawa multisensoryczna zabrała uczniów w porywającą podróż przez czas i przestrzeń, w najodleglejsze zakątki globu z „zieloną” misją ratowania Ziemi. Ten unikalny projekt, łączący nowoczesne technologie i muzykę klasyczną zwracając uwagę̨ na problemy ekologiczne, co jest zgodne z priorytetami edukacyjnymi MENiS i naszym szkolnym programem profilaktyczno – wychowawczym. Uczniowie mają okazję zajrzeć do wulkanów i na dno oceanów, podróżując przez wszystkie kontynenty i oceany z ławicami kolorowych ryb, arktycznymi pingwinami, wielorybami, z kolorowym ptactwem, antylopami i gepardami. Zobaczyli też niezwykłe ujęcia z kosmosu, materiały dokumentalne, przyrodnicze, ale też sugestywne animacje stworzone komputerowo przez studio Platige Image w rytmie Czterech pór roku Antonio Vivaldiego, wzbogacone o współczesne instrumentarium.

Tekst: I. Dubielecka

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content