Dzień drzewa

10 października w naszej szkole odbyło się święto drzewa z tej okazji dzieci tworzyły prace plastyczna, wykonywały ciekawe karty pracy czytały książki oraz  oglądały filmy edukacyjne.Na koniec dekorowały tablice liśćmi wykonanymi samodzielnie.

Światowy Dzień Drzewa w świetlicy
Jesienią polskie drzewa wyglądają szczególnie pięknie  i kolorowo, nie bez powodu nazywamy tę porę roku „polska złota jesień”. 10 października obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002r. W tym dniu dzieci ze świetlicy wybrały się na spacer wokół  szkoły, aby poznać różne gatunki drzew i podziwiać ich jesienną urodę.  wykonała drzewka z rolek po papierze toaletowym, talerzyków papierowych, świeżych kolorowych liści oraz farb i taśmy. Nauczyciele przygotowali dla dzieci zagadki, rebusy, ciekawostki o drzewach oraz zajęcia plastyczno-techniczne, na których dzieci stworzyły piękne, różnorodne prace. Zapraszamy do fotorelacji.

Tekst: Z. Kijek, M. Krzysztyniak, M. Łukasiak
Zdjęcia: Z. Kijek, K. Brandeburg, M. Karkocha, A. Korzeniewska, M. Czerniszewska, J. Ratajczak, M. Krzysztyniak, K. Cichocka