tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu, 7.02.2023 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest w Polsce po raz 19.
W tym roku już od 7 lutego do końca marca tysiące szkół zaangażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie!  Nasza szkoła nie przechodzi obojętnie obok tematu i również prężnie bierze udział w obchodach.
W tym roku świętujemy pod hasłem: Chcesz o tym porozmawiać? Motywem przewodnim będzie więc szerzenie świadomości dzieci i rodziców na temat zagrożeń oraz pomoc w prowadzeniu rozmów, które pomogą dzieciom nawigować Internet.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Drogi RODZICU, nie jest łatwo dostać się do internetowej rzeczywistości dziecka. Żeby wziąć udział  światowym Dniu Bezpiecznego Internetu, możesz zwyczajnie spytać dziecko, co u niego słychać – i w świecie rzeczywistym, i tym ukrytym za ekranami. Po prostu – pogadać.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html
Warto zapoznać się z materiałami:
– Chroń dziecko w sieci [link]
– Zostań znajomym swojego dziecka [link]
– Mama, Tata, tablet [link]
– Dzieci w świecie gier komputerowych [link]

Tekst: A. Kołakowska, K. Dzwonowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content