tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Światowy Dzień Gumy do Żucia w klasach 2a i 3a

Czy wiecie, że guma do żucia we współczesnej formie powstała w XIX wieku, chociaż już 5000 lat temu ludzie czasów neolitu żuli dziegieć i korę?
Takich i innych ciekawostek dowiedziały się dzieci z klasy 2 i 3 a, podczas zajęć z okazji „Światowego Dnia Gumy do Żucia”, przypadającego na 1 lutego.
Guma do żucia jest sprzedawana na całym świecie w setkach wariantów: różnych kształtach, rozmiarach, smakach i kolorach. Opinie lekarzy na temat jej żucia są jednak różne. Jedni twierdzą, że guma bez cukru pomaga dbać o zdrowe zęby poprzez wypłukiwanie resztek jedzenia podczas wzmożonej produkcji śliny, inni zaś zwracają uwagę na ryzyko przerośnięcia żwacza oraz podrażnień jelit spowodowanych wydzielaniem nadmiernej ilości soków żołądkowych. Bez wątpienia guma do żucia jest znana i lubiana na całym świecie.
Pozostając w tematyce higieny jamy ustnej, uczniowie wykonali pracę plastyczną, w której głównym środkiem plastycznego wyrazu była… pasta do zębów!
Tematem pracy były “Zimowe zabawy”.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content