tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Biała Szkoła w Murzasichlu k/Zakopanego

W dniach 6 – 13 stycznia 2023 r. 45 osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły przebywała na Białej Szkole w Murzasichlu k/ Zakopanego. Zakwaterowani byliśmy w pensjonacie, położonym w uroczej górskiej miejscowości Murzasichle u podnóża Tatr. Przez pierwsze trzy dni początkujący uczestnicy uczyli się jeździć na nartach, a pozostali doskonalili swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów w ośrodku narciarskim Murzasichle-Ski. Kolejne dni na nartach spędziliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej na stoku Rusiński Wierch, na pięknych trasach o znacznie wyższym stopniu trudności.
Oprócz spędzania czasu na stoku w programie była wizyta w największym na Podhalu basenie termalnym „Termy Bukovina”. Ten prawdziwy świat zdrowia, zabawy i relaksu, pozwolił nam zregenerować siły po intensywnych zjazdach na stoku.
Odwiedziliśmy także Izbę Góralską, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o pierwszych osadnikach Murzasichla i Zakopanego, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce, stroju, przeplatanych prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim w wykonaniu miejscowego gazdy, pana Andrzeja Makowskiego-Gąsiennicy.
Niezwykłym przeżyciem była dla nas wycieczka do Zakopanego – stolicy polskich Tatr, spacer i zakupy na Krupówkach, ale przede wszystkim wizyta w Parku Iluzji.
To miejsce, w którym magia i iluzja przeplata się z nauką. Zobaczyliśmy prawdziwe pioruny, znaleźliśmy się wysoko w górach podczas, gdy wiał halny o prędkości 156 km/h. Te i wiele innych atrakcji na dwóch piętrach dawnego dworca zakopiańskiego na długo pozostaną w naszej pamięci. W Parku Iluzji była rozrywka przez duże R, którą wszystkim polecamy w czasie pobytu w Zakopanem.
Podczas wyjazdu przeżyliśmy wspaniałą zimową przygodę. Już dziś planujemy wyjazd za rok. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć na stronie internetowej szkoły i na monitorze przy głównym wejściu do szkoły.

Galeria [link]
Film [link]

Tekst i zdjęcia: Uczestnicy Białej Szkoły z SP 321

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content