tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

4a w Muzeum Niepodległości

22 XII klasa 4a wraz z wychowawcą, p. Ireną Dubielecką, udała się do Muzeum Niepodległości na lekcję pt.: Mazurek Dąbrowskiego ,,hit” nieśmiertelny, w ramach realizacji edukacji patriotycznej. Podczas zajęć uczniowie przypominali sobie historię  najsłynniejszej pieśni patriotycznej, która stała się  w 1927 roku hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej. Na początku prelegent przypomniał sylwetkę Józefa Wybickiego i Henryka Dąbrowskiego oraz sytuację polityczną na przełomie XVIII/XIX. Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą w tym temacie. Następnie wszyscy oglądali stałą ekspozycję, gdzie chłopcy przymierzali hełmy z różnych okresów.

Tekst: I. Dubielecka

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content