Wycieczka do Twierdzy Modlin w ramach programu “Poznaj Polskę”

Dnia 30 maja 2023 roku w ramach Projektu Poznaj Polskę klasy IIb i IIc uczestniczyły w wycieczce do Twierdzy Modlin. Twierdza Modlin to jedna z najsłynniejszych budowli wojskowych. Stanowi doskonały przykład architektury obronnej, największy w Polsce i jeden z największych w całej Europie. Dzieci poznały historię twierdzy i obejrzały ciekawe obiekty znajdujące się na terenie twierdzy. Przy użyciu latarek przeszły podziemnym przejściem. Była to wspaniała przygoda połączona z rozwiązywaniem zagadek i szyfrów. Kolejną atrakcją były grupowe gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Na zakończenie pobytu w Twierdzy Modlin zorganizowano wspólne ognisko. Wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Tekst: E. Pieńkowska