Warsztaty umiejętności wychowawczych – dla rodziców

W dn. 3-4.12.2022 odbędą się warsztaty dla rodziców w ramach realizacji zadania “SPADOCHRON BEMOWO – zintegrowane działania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat”.
Celem warsztatów będzie: Zwiększenie kompetencji społecznych i opiekuńczo-wychowawczych rodziców.
Zajęcia mają charakter warsztatowy, składają się w dużej mierze z ćwiczeń, które wymagają czynnego i aktywnego udziału uczestników. Ćwiczenia dobrane są tak, by optymalnie charakteryzowały myśl przewodnią, skłaniają do refleksji nad samym sobą i zachęcają do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń.
Tematyka warsztatów:
* O granicach dziecka i dorosłego;
* Jak wspierać dziecko w radzeniu sobie z uczuciami oraz jak radzić sobie z własnymi emocjami?;
* Jak zachęcać dziecko do współpracy?;
* Konsekwencje zamiast kar.;
* Jak wspólnie rozwiązywać problemy?;
* Jak wspierać samodzielność dziecka?;
* Jak uwalniać dziecko od etykietek i grania ról?;
* Jak chwalić dziecko i wzmacniać jego poczucie własnej wartości?
Warsztaty będą prowadzone przez 2 psychologów w sobotę i niedzielę w wymiarze 16 godz.

Terminy Warsztatów: 03-04.12.2022 r. w godz. 10-18
Miejsce: Ośrodek Wychowawczo-Profilaktyczny MICHAEL ul. Ks. Br. Markiewicza 1, (budynek parafii).
Informacje i Zapisy: Koordynator – Marek Kuć tel. 606922517; e-mail: owpmichael@gmail.com

Informacje zebrał: Dyrektor szkoły