Raport z badania MŁODE GŁOWY

Publikujemy ogólnopolski raport z badania MŁODE GŁOWY dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród dzieci oraz młodzieży w wieku 10-19 lat.
To pierwsze tego typu badanie na taką skalę w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 180 tysięcy uczniów z całego kraju, w tym również uczniowie naszej szkoły.
JAKIE SĄ GŁÓWNE WYNIKI BADAŃ?
Młodzi czują się osamotnieni, co drugi uczeń w Polsce wieku 10-19 lat ma skrajnie niską samoocenę i bardzo złe zdanie o sobie.
Ponad 80% ankietowanych w kłopotliwej sytuacji nie potrafi znaleźć rozwiązania i nie radzi sobie ze stresem dnia codziennego. Co trzecie dziecko nie ma chęci do życia, a 8,8% dzieci w Polsce deklaruje, że podjęło próbę samobójczą.
Działania fundacji mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazać związane z tym wyzwania i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.
RAPORT -> https://mlodeglowy.pl/wp-content/uploads/2023/04/3cb755c3-fe20-73d8-dec3-2b809e012724.pdf
Jako placówka zgłosiliśmy się do programu profilaktycznego, którego podstawą pozostają wyniki uzyskane w badaniu MŁODE GŁOWY, które ujawniają najważniejsze obszary wsparcia rodziców, opiekunów prawnych, nauczycieli i dzieci.