tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Musical dla młodzieży “Kongo”

6.12.2022 r. uczniowie klasy 8d wraz z wychowawcą wybrali się do Teatru Capitol na przedstawienie/musical “Kongo”.
Jest to opowieść o trudnym czasie dojrzewania w dobie wszechobecnego hejtu, kultu pseudoperfekcji oraz sztucznych światów, kreowanych przez media.
Wyjście na spektakl „Kongo” to nie tylko spędzenie czasu na dobrej zabawie i integracji grupowej, ale także zrealizowanie punktów podstawy programowej z języka polskiego i muzyki. Uczniowie rozwijają swoją zdolność rozumienia tekstów kultury (innych niż literackie) i uczestniczą realnie w interdyscyplinarnym wydarzeniu (muzyka i teatr). Fabuła spektaklu dotyka problemów społecznych, z którymi mogą się zetknąć uczniowie w środowisku szkolnym – m.in. wykluczenie, konflikty w grupach rówieśniczych, niezdrowa rywalizacja. Zetknięcie się z takimi treściami może nauczyć młodzież rozpoznawać problemy najbliższego otoczenia – a nabycie takiej umiejętności zakłada podstawa programowa przedmiotu Wiedza o społeczeństwie.
Wyjście to teatru to były świetnie spędzone Mikołajki. Po przedstawieniu można było porozmawiać z aktorami.

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content