Koncert flamenco

Dnia 5 XII uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie flamenco pt. Muzyczna podróż do Andaluzji. Dzięki artystom wszyscy uczestnicy poznali krótką historię flamenco, posłuchali o doborze stroju i stepowaniu specjalnie podkutymi butami. Następnie zaprezentowano tradycyjne instrumenty flamenco i kastaniety, na których miał okazję zagrać jeden z chętnych uczniów. Odbył się również pokaz tańca połączony z nauką dla chętnych uczniów do utworu Baila me. Po nauce klaskania w rytmie flamenco uczniowie towarzyszyli także zespołowi jako wykonawcy podczas utworu Como el Aqua. Potem w Rio Ancho zaskoczył wszystkich brawurowym wykonaniem wirtuoz gitary. Na zakończenie odbył się konkurs odgadywania melodii nagrodzony upominkami dla najszybszych zgadujących. Cały koncert wywarł ogromne wrażenie i pozostawił niezapomniane wspomnienia wśród młodych widzów.

Film [link]

Tekst i zdjęcia: I. Dubielecka