Klasy 5a i 5b w “Dolinie Wkry”

2.10.2024 r. uczniowie klas 5a i 5b wraz w wychowawcami uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do Parku „Dolina Wkry” w Pomiechówku.
Uczniowie rozwijali sprawność fizyczną i nawyk aktywności ruchowej, a także obserwowali środowisko przyrodnicze terenu leśnego.
Na leśnych ścieżkach jest wiele atrakcji wkomponowanych w naturalny krajobraz parku. Można przyjrzeć się motylom 50-krotnie większym niż w rzeczywistości bez obaw, że za chwilę odlecą. Z wieży widokowej podziwialiśmy piękną okolicę. Wiele radości sprawił uczniom plac zabaw pełen nor i podziemnych korytarzy, wiklinowych konstrukcji i miejsc do wspinaczki.
Wszystkim mnóstwo wrażeń dostarczył spacer w koronach drzew. Spacerując wśród koron drzew, mieliśmy okazję poznać las z perspektywy innej niż zwykle. Długie pomosty wiją się na wysokości kilku metrów nad ziemią.
Miłym zakończeniem wycieczki było wspólne ognisko.
W dobrych nastojach i pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do Warszawy.

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska, R. Glica-Pikus