Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji dobiegł końca, ale świętować można cały październik!
Tradycją naszej szkoły jest przeprowadzenie konkursu dla uczestników zajęć terapii pedagogicznej. Konkurs ten, zawsze przynosi wiele emocji, nowych doświadczeń i wiele wiele uśmiechu wśród uczestników, którzy często pierwszy raz mają możliwość wziąć udział w jakimkolwiek konkursie. Emocji również nie zabrakło w tym roku. Sala patio zapełniła się  rekordową ilością uczniów. Wszyscy dzielnie wykonali wszystkie ćwiczenia, a najlepszymi zostali:
Klasy 3: Emilia Goszczyńska, Mateusz Galarda, Jan Chmielowiec, Jan Dzidziuk
Klasy 4: Jakub Gikiewicz, Oliwia Rogalska, Natalia Pilarska
Klasy 5: Zuzanna Kakowska, Nina Mazerant, Anna Wolszczak, Karol Zagozda
Klasy 6: Natalia Grochowska, Amelia Rodak, Adrian Kamiński
Serdecznie gratulujemy!
Poza konkursem uczniowie zajęć terapii pedagogicznej mieli możliwość pokonywać swoje trudności wykorzystując najnowsze metody i formy pracy: roboty photo, fiksator sakadowy, długopisy 3d. Odbyły się zajęcia rozwijające zdolności matematyczne oraz logiczne myślenie z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Był to zdecydowanie bardzo odkrywczy czas!
Nie pozwólmy, by dysleksja była przeszkodą – razem możemy budować otwarte, zrozumiałe i wspierające środowisko.

Tekst i zdjęcia: A. Kołakowska