ikona telefon

tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

adres do e-doręczeń:
AE:PL-25857-28559-DVFWV-19

połącz z tłumaczem języka migowego

Bezpieczna szkoła w sieci

W dzisiejszym świecie Internet jest nieodłączną częścią życia dzieci i młodzieży. Korzystanie z sieci niesie za sobą wiele korzyści, ale wiąże się także z zagrożeniami, o których młodzi użytkownicy często nie zdają sobie sprawy. Aby zwiększyć świadomość na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, uczniowie klasy 4a wzięli udział w cyklu webinarów „Bezpieczna szkoła w sieci”. Organizatorem spotkań był Urząd Komunikacji Elektronicznej.
Podczas trzech webinarów prowadzonych on-line, uczniowie dowiedzieli się, jak zadbać o bezpieczne logowanie, tworzyć mocne i unikalne hasła oraz dlaczego warto korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego.
Poznali zakres danych osobowych oraz podstawowe zasady ich ochrony w sieci, a także dowiedzieli się, jak ważne jest, aby nigdy nie udostępniać swojego pełnego imienia, nazwiska, adresu czy numeru telefonu w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą kreować wizerunek w sieci, poznali konsekwencje, jakie może mieć publikowanie nieprzemyślanych zdjęć, filmów czy wpisów w mediach społecznościowych. Dowiedzieli się, że wszystko, co raz trafi do sieci, może pozostać tam na zawsze, co może wpłynąć na ich przyszłość – nawet po usunięciu. Dzięki takim inicjatywom, mamy nadzieję, że młodsze pokolenie będzie lepiej przygotowane do radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z cyfrowym światem.

Szkoła otrzymała Certyfikat – Bezpieczna Szkoła w Sieci, za zaangażowanie szkoły na rzecz bezpieczeństwa online oraz higieny cyfrowej dzieci od najmłodszych lat.

Tekst: A. Małek, K. Dzwonowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE