Wykorzystanie robotów na zajęciach terapii pedagogicznej

Podczas zajęć terapii pedagogicznej w naszej szkole uczniowie mają możliwość pracować różnymi metodami i technikami, które są ciekawymi, innowacyjnymi i zachęcającymi sposobami pracy. Jedną z metod  jest wykorzystanie robotów Photon do pracy z uczniami mającymi trudności w nauce czytania oraz pisania.
Dzieci najlepiej się uczą, kiedy nie wiedzą, że się uczą. Dlatego Photon przekazuje dzieciom wiedzę i umiejętności  poprzez doświadczenia i eksperymenty. Rozwija kreatywność, pobudza logiczne myślenie oraz pomaga panować nad emocjami. Dzięki odpowiednio przygotowanym materiałom prze terapeutę wspomaga naukę czytania, koordynację wzrokową ruchową, koncentrację. Nasi uczniowie bardzo lubią zajęcia z Naleśnikiem (nazwa robota wymyślona przez dzieci J. Sprawia im to dużo satysfakcji, poczucie sukcesu i daję wiarę we własne możliwości.

Tekst i zdjęcia: A. Kołakowska