tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

W naszej szkole zamieszkały patyczaki

Na terenie małej szkoły (filii) dzieci z grupy trzylatków (3b) i 6 – latków (0c, 0d) prowadzą hodowlę patyczaków. Pomysł hodowli został zapoczątkowany przez wychowawcę grupy trzylatków, Panią Annę Oleczek. Wśród dzieci wywołało to, wiele radości, ciekawości i jak zawsze lawinę pytań.
Dzieci hodowle rozpoczęły od poszukiwań na placu zabaw gałęzi, które umieściły w terrarium lub słoiku. Panie wychowawczynie zajęły się poszukiwaniem przydatnych informacji, na temat życia i hodowli tych interesujących owadów. Dzieci dowiedziały się, że patyczaki są mało wymagające, ich ulubionym pokarmem są liście bazyli, mięty, akacji oraz odpowiednia wilgotność.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: P. Szymańska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content