“Święto Niepodległości” w QR kodach

Uczniowie klas 4 szukali w sali informatycznej kodów QR. W każdym kodzie ukryte były informacje i ciekawostki dotyczące obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości, wykonali quiz w LearningApss, poznali pieśni wojskowe, wysłuchali pieśni „Pierwsza Brygada” – która od 2007 roku jest oficjalną pieśnią reprezentacyjną Wojska Polskiego, a także obejrzeli animowaną rekonstrukcję komputerową placu Piłsudskiego w Warszawie z lat 30. XX wieku. Korzystając z aplikacji na tablecie lub telefonie, mogli rozejrzeć się na wszystkie strony i zobaczyć „na własne oczy” wszystkie budynki, które okalały przestrzeń placu. Rozglądając się wokół siebie mogli zobaczyć automobile o lśniącej karoserii i spieszących się przechodniów.
Podczas lekcji zostały wykorzystane tablety zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska