Noc Bibliotek, 2022 r.

W dniu 4 października 2022r. nasza biblioteka po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji –  Noc Bibliotek. Z tej okazji zaprosiłyśmy do biblioteki w godzinach popołudniowych uczniów  klasy IA  na  film towarzyszący akcji „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.  Dzieci były pod wrażeniem bohaterów  nieśmiałego Lassego i energicznej i przebojowej Mai które miały się zmierzyć się z pierwszym w swoim życiu poważnym zadaniem –  odnalezieniem zguby. Dzieci z zaciekawieniem  wpatrywały się jak młodzi bohaterowie radzą sobie w rozwiązywaniu zagadki. Po filmie zastanawiałyśmy się wspólnie z dziećmi, czy tegoroczne hasło Nocy Bibliotek  „To się musi powieść” ma coś wspólnego z obejrzanym filmem. Okazało się, że bardzo wiele.
Mamy nadzieję że tegoroczna Noc Bibliotek uświadomiła dzieciom, że pewność siebie oraz wiara we własne możliwości pomaga nam realizować wyznaczone cele, oraz stawiać czoła przykrym doświadczeniom, jakie pojawiają się w życiu każdego z nas.