Książka moim przyjacielem

W tygodniu zatytułowanym „Książka moim przyjacielem” i z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki w naszej świetlicy dzieci poznały historię książki oraz to ilu ludzi zaangażowanych jest w jej powstanie. Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki czytaniu książek rozwija się wyobraźnia, można dowiedzieć się wielu ciekawostek a zarazem rozbawić się i odprężyć.  Dzieci dowiedziały się również jak dbać o książkę i dlaczego warto czytać. Z tej okazji w świetlicy odbyło się czytanie znanych wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima, zorganizowano mini konkurs na zakładkę do ulubionej książki. W klasie 2 d dzieci wykonały ilustracje do opowiadania o zwierzętach. Starsi uczniowie wzięli udział  w konkursie sprawdzającym ich wiedzę na temat popularnych baśni i bajek. Młodsi uczestniczyli w zabawach i rozpoznawali znane postacie bajkowe na ilustracjach. Przeprowadzone zajęcia z pewnością zachęciły dzieci do sięgania po książki.

Tekst: K. Rokicka, A. Osytek
Zdjęcia: nauczyciele świetlicy