tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Bezpłatne warsztaty w Instytucie POLONIKA

W zbliżającym się świątecznym czasie, zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Instytut POLONIKA.
Czym jest mozaika?
Podczas warsztatu porozmawiamy o wybitnych polskich artystach, m.in. o Józefie Mehofferze, dzięki któremu istnieje przepiękna mozaika w katedrze ormiańskiej we Lwowie. Dowiemy się także jak złożony jest proces tworzenia mozaiki. Z ilu kawałków powinna się ona składać? Jakich materiałów można użyć do jej stworzenia? Czy mozaika to coś podobnego do puzzli?
Spotkania rodzinne:
28.12, godz. 17.00 – 18.00
Jak stworzyć witraż?
Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli poznać witraże związane z polskim dziedzictwem kulturowym. Wraz z prowadzącymi spotkanie udamy się w podróż m.in. do Lwowa i postaramy się stworzyć własne dzieła sztuki inspirowane tamtymi projektami.  Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak powstaje witraż, jak barwi się szkło, a także w jaki sposób łączyło ze sobą wszystkie elementy. Każdy będzie mógł przygotować pracą, którą zabierze ze sobą do domu.
Spotkania rodzinne:
22.12, godz. 17.00 – 18.00
Tajemnicza maszyna, czyli camera obscura
Podczas warsztatu nie tylko poznamy tę tajemniczą maszynę, ale też sami ją zbudujemy! Camera obscura jest często nazywana pierwszym aparatem fotograficznym, lub jego pierwowzorem ponieważ przy prawidłowej konstrukcji pozwala odwzorować rzeczywisty obraz. Czy wiecie, że  podobne urządzenie wykorzystywał w swoich obserwacjach Mikołaj Kopernik? My, wspólnie stworzymy prace inspirowane naszą wystawą Podróż w nieznane.
Spotkania rodzinne:
27.12, godz. 17.00 – 18.00
15.01, godz. 12.00 – 13.00
Polonikowe miasta
Podczas tego warsztatu pobawimy się w detektywów i architektów – poszukamy polskich śladów na całym świecie i wspólnie stworzymy polonikowe miasto. Poznacie nie tylko ważne budynki, pomniki, mosty, ale też historie ciekawych Polaków, którzy zmienili świat. Efektem tego warsztatu będzie wyjątkowa praca plastyczna.
Spotkania rodzinne:
05.01, godz. 17.00 – 18.00
07.01, godz. 12.00 – 13.00
08.01, godz. 12.00 – 13.00
Malowanie ikon
Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym jest ikona i w jaki sposób powstaje. Każdy będzie mógł stworzyć własną pracę plastyczną, która powstanie zgodnie z kanonem pisania ikon. Przygotowany rysunek zostanie przeniesiony na papier, złocony oraz malowany.
Spotkanie rodzinne:
11.01, godz. 17.00 – 18.45
Poloniki w Minecrafcie
Warsztaty online z okazji 5-lecia Instytutu Polonika to doskonała okazja, by korzystając z formy atrakcyjnej dla młodzieży, przekazać uczestnikom dawkę historycznej wiedzy. Podczas zajęć w Minecrafcie gracze będą mogli poznać historię Polski od niezwykłej, angażującej strony, korzystając z mechanizmów gry. Uczestnicy będą rozmawiać z postaciami historycznymi, zaangażują się w historyczne wydarzenia, będą mogli również budować i rozwiązywać łamigłówki.
Zajęcia online:
20.12, godz. 18.00 – 20.00
3.01, godz. 18.00 – 20.00
4.01, godz. 18.00 – 20.00

Informacje:
Warsztaty stacjonarne:
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, sala im. Marii Skłodowskiej-Curie, Krakowskie Przedmieście 66
Maksymalna liczba grupy zorganizowanej: 25 osób
Maksymalna liczba uczestników spotkań rodzinnych: 20 osób
Warsztaty online:
Wystarczy posiadać legalną kopię Minecraft Java Edition (wersja1.17.1) i zalogować się na serwer polonika.pl. IP 146.59.52.207
Zapisy na warsztaty: edukacja@polonika.pl

Informacje zebrał: Administrator

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content