Cały kalendarz

• To wydarzenie minęło.

26 września 2020

Europejski Dzień Języków! – Świętuj razem z nami.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków zostanie w piątek 25.09 na 4 lekcji (na patio) przeprowadzony quiz w j. angielskim dla klas 7 i 8: ‘What do you know about Europe?’
Każdą klasę może reprezentować maksymalnie trzech uczniów.
Na piątej lekcji na patio odbędzie się konkurs z czasowników nieregularnych dla uczniów klas 7 i 8 (około 15min).

Plakaty językowo-plastyczne na konkursy oddajemy najpóźniej do 30 września nauczycielom j. obcych.

SZKOLNE KONKURSY JĘZYKOWO – PLASTYCZNE DLA KLAS IV-VIII z okazji Europejskiego Dnia Języków
REGULAMIN:
1. Organizator:
Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego
2. Cele konkursów:
– wspieranie uzdolnień oraz rozwijanie zainteresowania językami obcymi
– rozwijanie zdolności plastycznych oraz kreatywności
– poszerzanie wiedzy językowej związanej z wybraną tematyką
3. Zasady uczestnictwa:
Zadanie konkursowe polega na samodzielnym przygotowaniu w dowolnej technice plastycznej jednej z poniższych prac:
– plakatu promującego naukę języków obcych lub Europejski Dzień Języków
– słowniczka obrazkowego zawierającego słownictwo z dowolnej kategorii tematycznej, np. sporty, zwierzęta, szkoła, ubrania, zawody, przetłumaczone na co najmniej 2 języki obce.
Ponadto prace konkursowe powinny spełniać następujące wymagania:
forma książki lub plakatu
format – maksymalnie A3
4. Terminy:
Pracę należy oddać swojemu nauczycielowi języka angielskiego lub niemieckiego do 28 września 2020.
Prace oceniane będą pod względem merytorycznym i artystycznym. Kryteria oceny:
poprawność językowa
dobór słówek do wybranej kategorii
oryginalność
walory artystyczne
estetyka prac
5. Dla uczniów klas VII i VIII proponujemy również konkurs z j. angielskiego: Mistrz Znajomości Czasowników Nieregularnych.
Zakres materiału obejmuje czasowniki nieregularne z podręcznika do j. angielskiego dla danej klasy. Oceniana będzie poprawność językowa i prawidłowe tłumaczenie bezokolicznika. Konkurs planowany jest na 25 września.
6. Nagrody:
certyfikat (1-3 miejsca i 3 wyróżnienia)
ocena z j. angielskiego lub niemieckiego
7. Przypominamy o przygotowanie hymnu Unii Europejskiej, piosenek, wierszy, prezentacji na lekcje języka angielskiego i niemieckiego na 25 i 28 września.
8. Prosimy uczniów z każdej klasy o założenie ubrań w kolorach flagi wybranego państwa europejskiego w dniu 25 września.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

Data:
26 września 2020