Wizyta szermierzy podczas Tygodnia Integracji

Podczas obchodów Tygodnia Integracji 15 marca 2016 roku mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłe postacie – szermierzy z Fundacji – Akademia Integracji:

• pana Arkadiusza Jabłońskiego – trzykrotnego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich, dwukrotnego medalistę Mistrzostw Świata oraz czterokrotnego medalistę Mistrzostw Europejskich w szermierce, prezesa Fundacji – Akademia Integracji.
  • pana Radosława Stańczuka – czterokrotnego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich,
  • oraz pana Adriana Castro – mistrza świata oraz trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata w szermierce na wózkach, który zakwalifikował się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Pokaz oglądali uczniowie z klas 03, 2b, 3c, 4f, 4a, 4b oraz 5a. Zaproszeni goście przybliżyli uczniom idee sportu, jakim jest szermierka oraz opowiedzieli czym jest integracja i jak ważne jest, by świata nie dzielić, a łączyć pomimo, iż różnimy się między sobą, czasem nawet bardzo. Pokaz był ubogacony filmami edukacyjnymi oraz ilustracjami, które pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć niepełnosprawność oraz ideę integracji. Bo przyjaźnisz się nie z osobą niepełnosprawną, a z kolegą, koleżanką.
Było to niezwykłe doświadczenie. Dzieci oprócz możliwości obejrzenia pokazu walki szermierczej na wózkach, same też mogły wcielić się w rolę szermierza i spróbować swoich sił.
Była to dla nas niezapomniana lekcja. Lekcja szacunku, tolerancji i przyjaźni nade wszystko!

Powrót do strony Tygodnia Integracji [link]

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska, K. Dzwonowska