Spotkanie autorskie z panią Ivette Żółkowską-Darską

W dniu 18 listopada 2022 roku po raz drugi odwiedziła naszą szkołę  pani Yvette Żółtowska-Darska, polska dziennikarka telewizyjna, autorka książek o piłkarzach  dla dzieci i młodzieży, które zostały przetłumaczone na 9 języków.
Spotkanie autorskie odbyło się dla klas piątych. Wcześniej  w 2020r. spotkanie autorskie z panią Yvette miało miejsce on-line ze względu na pandemię, teraz była okazja by zobaczyć pisarkę na żywo. W czasie pierwszego spotkania autorka skupiła się na opowieści piłkarza Ronaldinho. Przytoczyła historię znakomitego piłkarza, który oczarował miliony ludzi. Autorka opowiedziała uczniom drogę, jaka przeszedł  z robotniczej dzielnicy w Porto Alegre przez najsłynniejsze boiska świata. Ale nie skupiła się tylko  na sukcesie znanego piłkarza, postanowiła wytknąć również jego błędy. Wspomniała, że piłkarz za swoje niefortunne interesy trafił do więzienia. Na przykładzie Ronaldinho uświadomiła naszym kibicom, że droga od  sukcesu do twardego lądowania na ziemi nie jest daleka.
Drugie spotkanie było poświęcone Robertowi Lewandowskiemu. Autorka opowiadała uczniom losy  piłkarza , który nie miał łatwej drogi, aby stać się najlepszym piłkarzem.
Przytoczone historie bardzo się spodobały naszym uczniom. Pytań o piłkarzy było niezwykle dużo. Na koniec uczniowie obdarowani zostali licznymi autografami.