Dzień Bez Skarpetek w klasie 2a

21 października, w kalendarzu  świąt typowych i nietypowych, przypada jedno z najbardziej nietypowych świąt- „Dzień  bez skarpetek”. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na konieczność dbania o stopy- ich higienę oraz kondycję. Dla klas drugich jest to szczególnie ważny temat, ze względu na zajęcia na pływalni. Z tego powodu, 24 października, klasę 2a odwiedziła pani pielęgniarka, która przybliżyła dzieciom zagadnienia związane z higieną osobistą, a zwłaszcza problematyką higieny stóp. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi dlaczego na basenie należy chodzić w klapkach i dlaczego dokładnie trzeba wycierać nogi, także w przestrzeniach między palcami. Mówiliśmy też o tym, dlaczego warto chodzić na bosaka i gdzie jest to wskazane. Na koniec każda osoba dostała ulotkę ze „ściągawką’- jak żyć z higieną w zgodzie.

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska