tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Życzenia dla Bohatera!

3 listopada 102 urodziny będzie obchodził Pan Mieczysław Frąckiewicz, lotnik Polskich Sił Powietrznych. W czasie II wojny światowej został zesłany na Sybir. Z Armią Andersa dotarł do Europy. Zgłosił się do służby w lotnictwie i w kwietniu 1943 r. przybył do Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkolenia na radiooperatora otrzymał przydział do 304. Dywizjonu Bombowego „Ziemi Śląskiej im. ks. Józefa Poniatowskiego”. Po zakończeniu II wojny światowej nie wrócił do Polski.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali przepiękne kartki z życzeniami. Zostały one wysłane do Biura Edukacji Narodowej IPN, który przekaże życzenia Panu Mieczysławowi. Życzymy kolejnych stu lat oraz dziękujemy za trud, który Pan włożył w walkę o Polskę. Dzięki takim ludziom możemy żyć dziś w wolnym kraju – tak napisali nasi uczniowie. 
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w akcji! Pamiętajmy o naszych Bohaterach!

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: W. Pikuła

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content