tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Żółte zeszyty na lekcji etyki

Szanowni Rodzice,
wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w naszej szkole będą odbywać się międzyoddziałowe zajęcia etyki. Dzięki akcji “Równość w szkole” każdy uczestnik zajęć otrzyma bezpłatny, żółty zeszyt.
Przypominam Państwu, że wszystkie deklaracje złożone w ubiegłym roku szkolnym są aktualne. Nie trzeba ich ponawiać. Osoby, które chciałyby dołączyć do grup zobowiązane są do wypełnienia deklaracji i dostarczenia jej do wychowawcy klasy. Wzór znajdziecie Państwo w linku poniżej
https://szkola321.zsp7.warszawa.pl/etyka-w-naszej-szkole/ 

Zasadniczym celem etyki w szkole podstawowej jest kształtowanie szacunku, wartości i odpowiedzialności. Na podstawie bajek, opowiadań i filmów oraz obserwacji codziennego życia uczniowie poznają najważniejsze wartości etyczne.
Program nauczania w klasach młodszych oparty jest na programie Marka Gorczyka “Etyka. Chcemy być lepsi”. W klasach IV-VIII pracować będziemy z programem Anny Ziemskiej i Łukasza Malinowskiego „Ludzkie ścieżki”. Programy są zgodne z Podstawą Programową. Zajęcia mają charakter integracyjny.
Tematy są dostosowywane do możliwości, zainteresowań i predyspozycji uczniów. Najważniejsze jest to, aby nauczyciel słuchał jakie problemy mają dzieci i wskazał im najprostsze rozwiązania.
Zdobyta wiedza będzie weryfikowana za pomocą zagadek, krzyżówek i quizów. Uwzględniony zostanie wysiłek i zaangażowanie ucznia. Zajęcia etyki będą impulsem, który pomoże “się otworzyć”.

Tekst: W. Pikuła

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content