tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Zima wokół nas, dokarmiania nadszedł czas

Zima to trudny czas dla zwierząt. Śnieg zasypał pola, lasy i zdobyć pożywienie nie jest im łatwo.
W styczniu na zajęciach w świetlicy szkolnej dużo rozmawialiśmy o tym, jak pomóc ptakom w czasie zimy. Uczniowie wykonywali prace plastyczne „Dokarmiamy zimą ptaki”, rozwiązywali krzyżówki
i zagadki o zwierzętach, które nie zapadają w sen zimowy. Twórczość dzieci została wyeksponowana na tablicach w holu głównym i w salach świetlicowych. W przyszkolnym ogrodzie, w sąsiedztwie świetlicy szkolnej, wśród płożących iglaków, umieściliśmy karmnik z ptasimi przysmakami. Dokarmiając ptaki oraz obserwując je, poznajemy ich zwyczaje i mamy poczucie, że zrobiliśmy coś dobrego dla przyrody i świata, w którym żyjemy.

Galeria [link]

Tekst: H. Kapusta
Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content