tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Zagadka tajemniczych drzwi biblioteki rozwiązana ;-)

Nagrodę  książkową otrzymuje Julia ZYGMUNT z klasy 8 B.  Super! Gratulujemy  szybkiego odgadnięcia!
Nagroda zostanie wręczona w bibliotece, we wtorek (09.11.2021) na dużej przerwie (godz.12.30-12.50).
Oczywiście chodziło  nam o książkę Marcina Szczygielskiego „ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI”.
Bohaterem powieści jest nastolatek Łukasz, który zostaje oddany pod opiekę sąsiadce Cybulskiej, kiedy  jego mama zapada w śpiączkę. Po jakimś czasie zabiera go stamtąd rzekoma ciotka o której istnieniu nie miał pojęcia. Trafia do nadmorskiego pensjonatu, co mu się nie podoba. Odkrywa, że dzięki jednym drzwiom trafia do zupełnie nowego, innego świata…
….. w szkole też można trafić do innego świata. Takim magicznym miejscem jest biblioteka. Tu będzie cicho, spokojnie, zagadkowo i tajemniczo. Przebywa z nami pełno wspaniałych osób, bohaterów naszych powieści. Z nimi to przeniesiecie się tam, gdzie chcecie dzięki szelestowi kartek czytanych książek. Można odpocząć, odprężyć się, zrelaksować. Wystarczy otworzyć niebieskie drzwi 🙂
Serdecznie zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do przeczytania książki, by dowiedzieć się, gdzie trafił Łukasz i co z tego wynikło.

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content