tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Zaczytani.org

Podobnie jak w ubiegłym roku biblioteka szkolna przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Zaczytani. org, polegającej na zbieraniu książek m.in. do szpitali i domów dziecka. Tegoroczna edycja w naszej szkole odbyła się w dniach 08.09.2020 do 05.10.2020 roku. Uczniowie i rodzice uczniów przynosili do biblioteki książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych w bardzo dobrym stanie. Zebraliśmy bagatela 🙂 aż 749 vol. (dwa razy więcej niż w ostatniej edycji) książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla młodego pokolenia było 530 pozycji, a dla dojrzałego 🙂 czytelnika 219 tytułów z beletrystyki.

Zebrane książki zostały dostarczone do magazynu organizatorów w dniu 13.10.2020 roku, w ilości 17 kartonów (10 z literaturą dziecięcą, 7 dla dorosłych), po czym trafiły do szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów pomocy, świetlic wiejskich i środowiskowych.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy razem z nami w tym uczestniczyli: naszym czytelnikom, rodzicom, nauczycielom i współorganizatorom na terenie szkoły, bo „człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi…” cyt. Jan Paweł II.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: Bibliotekarze

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content