tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Z wizytą w Sejmie

6.06.2023 r. uczniowie klas 8b i 8d wraz z wychowawcami zwiedzali Sejm.
Po przejściu rejestracji i procedur bezpieczeństwa, udaliśmy się  podziemnym korytarzem do makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Przewodnik przedstawił poszczególne miejsca przeznaczone dla parlamentarzystów i senatorów oraz powiedział wiele ciekawostek dotyczących codziennej pracy w Sejmie.
Następnie udaliśmy się na galerię Sali posiedzeń. Przewodnik przedstawił nam, w jaki sposób funkcjonuje współczesny Sejm, gdzie zasiadają parlamentarzyści z poszczególnych ugrupowań politycznych, które miejsca są przeznaczone dla marszałka, wicemarszałków, prezydenta, Rady Ministrów i przedstawicieli innych organów państwowych.
Mieliśmy możliwość porozmawiać z naczelnikiem straży marszałkowskiej, który przestawił nam kulisy pracy służb mundurowych w budynkach sejmowych.
W holu sejmowym zobaczyliśmy i usłyszeliśmy historię pamiątkowych tablic, wcześniejsze buławy marszałkowskie, a także zrobiliśmy zdjęcie na sławnych sejmowych schodach.
Wizyta w Sejmie była interesującą lekcją WOSu, którą zorganizował pan Ireneusz Kolator.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content