tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Wycieczka do Twierdzy Modlin

W dniach 14 i 15 września 2021 roku uczniowie klas: 7b, 7c oraz 8a, 8e i 8f pod opieką pani Jolanty Szostak, pani Renaty Glicy-Pikus, pani Sylwii Bielińskiej, pani Ireny Dubieleckiej, pani Beaty Tadaj, pani Karoliny Pamrowskiej oraz pana Zenona Jakubczyka udali się na jednodniową wycieczkę autokarową do twierdzy Modlin. Była to nauka poprzez zabawę, która obejmowała dwa bloki tematyczne: część historyczną oraz przygodową, tzw. manewry wojskowe, podczas których młodzież podzielona na cztery zespoły uczestniczyła w grach terenowych, które zakończyły się wyłonieniem zwycięskiej drużyny oraz wspólnym smażeniem kiełbasek przy ognisku. W drugiej części podczas trzygodzinnego zwiedzania twierdzy z przewodnikiem uczestnikom wycieczki przybliżono jej historię, rolę jaką pełniła oraz wydarzenia z II wojny światowej. Uczniowie klas 7 odwiedzili też Muzeum Kampanii Wrześniowej, a uczniowie klas 8 udali się do pobliskiego Pomiechówka, czyli Fortu nr III, gdzie znajdowało się więzienie dla ludności pochodzenia żydowskiego i żołnierzy AK, co jest zgodne z wytycznymi MEN-u na rok szkolny 2021/2022. Młodzież miała też okazję podziwiać widoki z wieży na Wisłę i Narew oraz miejsca, w których nakręcono sceny z filmów „C.K. dezerterzy”, „Pana Tadeusza” czy „Rotmistrza Pileckiego”.
Wycieczka była bardzo interesująca, ponieważ przyczyniła się do reintegracji zespołów klasowych i wywarła ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach, dlatego na długo zostanie w naszej pamięci.

Galeria [link]

Tekst: B. Tadaj
Zdjęcia: B. Tadaj, J. Szostak

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content