tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Wolontariat w szkolnym projekcie “Przyjaciele”

Zachęcamy uczniów do udziału w szkolnym projekcie PRZYJACIELE!

🔵🟡 Idea projektu wolontariackiego:
Wolontariusz przyjmuje rolę towarzysza, mentora, opiekuna ucznia z Ukrainy rozpoczynającego naukę w naszej szkole. Stanowi wsparcie dla osoby nieznającej języka polskiego, pomaga w odnalezieniu się w szkolnej rzeczywistości.

🔵🟡 Kto może wziąć udział:
Wszyscy uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, w szczególności zachęcamy uczniów z Ukrainy i Białorusi, którzy znają już język polski i uczą się w naszej szkole od ponad roku. Polscy uczniowie jako wolontariusze mogą korzystać z aplikacji translatorskich.

🔵🟡 Czas realizacji:
Do końca roku szkolnego 2021/2022, za udział w projekcie i wypełnienie zadań uczeń otrzymuje 30h wolontariatu.

🔵🟡 Zadania wolontariusza:
W szkole: zapoznanie nowego ucznia z rozmieszczeniem sal lekcyjnych oraz z ważnymi miejscami i ich przeznaczeniem, pomoc w odbiorze podręczników z biblioteki, wsparcie językowe w kontaktach z rówieśnikami i nauczycielami, pomoc w odrabianiu lekcji, wyjaśnianie zasad obowiązujących w szkole, włączanie w życie szkoły (np. wspólny występ w Mam Talent itp.).
Poza szkołą: 10 różnych aktywności do końca roku szkolnego 2021/2022 (aktywności typu: wspólny spacer po osiedlu, pokazanie ciekawych miejsc w dzielnicy i mieście, wyjście na lody, rower, rolki itp. udokumentowane w formie fotograficznej).

🔵🟡 Sposób zgłoszenia:
Formularz on-line do 25 marca, decyduje kolejność zgłoszeń, po zapisaniu się uczeń otrzyma wzór pisemnej zgody rodzica na udział w projekcie, następnie zostanie mu przydzielona osoba (w podobnym wieku, w miarę możliwości z tej samej klasy).
Link do zapisów:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc0P26tLQftmAshHypmUvGGu7e-knSQR_0xxdetYHrjIx4tig/viewform

Opiekunowie wolontariat: A. Chmiel, K. Dzwonowska, A. Jabłonowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content