tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Wolontariat w Bibliotece Bemowo

Lubisz dzielić się swoimi pasjami i poznawać nowych ludzi? Masz skończone 13 lat? Sprawdź się jako wolontariusz w bibliotece na Bemowie.
Możesz pomagać przy obsłudze wypożyczeń, tworzyć ilustracje do warsztatów literacko-plastycznych, sadzić rośliny, tworzyć prezentacje
dla przedszkolaków, a także pomagać w nauce młodszym uczniom. Zapraszamy do zapisów!
W bieżącym roku działania wolontariackie będą realizowane przy ul. Powstańców Śląskich w Czytelni nr XVII i Wypożyczalni nr 114, a także Wypożyczalni nr 29 przy ul. Konarskiego 6. Tegoroczny program dla wolontariuszy został podzielony na cztery bloki tematyczne: plastyczny, przyrodniczy, korepetycje dla młodszych uczniów i aktywności stacjonarne
w placówkach. Uczestnictwo w poszczególnych projektach stanowi propozycję wyboru aktywności. W ramach bloku plastycznego ich zadaniem będzie tworzenie ilustracji do warsztatów literacko-plastycznych „Cztery Pory Roku” oraz teatrzyków Kamishibai.
Blok przyrodniczy zakłada dwa warianty: sadzenie roślin w zielniku oraz donicach umieszczonych na tarasie biblioteki, w tym możliwość
sadzenia dyń i aksamitek w ogródku wolontariackim. Wolontariusz powinien też zadbać o pielęgnację zasadzonych roślin. Będzie mógł
również stworzyć prezentację na temat polskich Parków Narodowych dla grup przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej na podstawie dostępnej literatury oraz internetu. W drugim wariancie wolontariusze będą w domach hodować i obserwować wzrost oraz rozwój roślin, a także
prowadzić dokumentację fotograficzną. Wyhodowane rośliny zostaną zasadzone w ogródku.
Trzeci blok to korepetycje. Wolontariusze będą pomagać w nauce uczniom szkół podstawowych z wybranego przedmiotu. Ponadto mogą pomagać bibliotekarzom w placówkach.

Za wykonaną pracę można otrzymać zaliczenie w postaci określonej liczby godzin wolontariatu.

Aby zostać naszym wolontariuszem, należy zgłosić chęć udziału w programie w Czytelni nr XVII przy ul. Powstańców Śląskich 17. Wspólnie ustalimy zakres działań, czas trwania i ramy czasowe. Podpiszemy też stosowne porozumienie wolontariackie. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest pisemna zgoda opiekuna prawnego.
Szczegóły: 506 875 269, wolontariat@e-bp.pl.
Biblioteka Bemowo

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content