tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Wokół relacji-spotkanie autorskie dla klas szóstych

W dniu 7 czerwca 2021 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyły w spotkaniu autorskim z  Joanną Jagiełło- autorką interesujących książek, które możemy znaleźć w naszej bibliotece. Pisarce popularność przyniósł cykl powieściowy, którego bohaterką jest nastoletnia Linka (Kawa z kardamonem, Czekolada z chilli, Tiramisu z truskawkami). Niedawno ukazała się czwarta część serii- Mleko z miodem. Jej debiutancka powieść Kawa z kardamonem otrzymała wiele wyróżnień w prestiżowych konkursach, a Pamiętnik Czachy został  wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Rozmowa autorki z uczniami skupiła się na tematach dotyczących problemów, z którymi mierzą  się  dzieci w wieku szkolnym:  przyjaźń , odrzucenie czy pierwsze zauroczenia. W trakcie spotkania autorka zaprezentowała książki, w których pojawiają się różne relacje przyjacielskie i miłosne, między innymi: Zielone  martensy, Czekolada z chili, Mleko z miodem czy Tiramisu z truskawkami. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie mieli mnóstwo pytań,  na które autorka chętnie odpowiadała.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content