tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Wizyta z darami w Fundacji Ronalda McDonalda

Pomimo kapryśnej, czerwcowej pogody, uczniowie klasy 7d wraz z opiekunami udali się na warszawską Ochotę. Cel wycieczki był wyjątkowy i wiązał się z przekazaniem darów Fundacji Ronalda McDonalda, która działa przy szpitalu na Banacha i pomaga dzieciom przewlekle chorym oraz ich rodzinom  na różnych płaszczyznach. 
Na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Księcia Trojdena 2B powstało wyjątkowe miejsce, w którym zamieszkują rodziny długo hospitalizowanych małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM.
Dom Ronalda McDonalda to miejsce, dzięki któremu rodzice małych pacjentów mogą być blisko swoich dzieci. Dom służy misji „Aby rodzina mogła być razem” i realizuje ideę opieki skoncentrowanej na całej rodzinie dziecka leczonego w szpitalu. Długi pobyt w szpitalu jest trudny dla każdego dziecka. Dzięki Domowi rodzina może być cały czas razem i blisko.
Oprócz tego, wolontariusze Fundacji w codziennych działaniach starają się choć na chwilę odciągnąć małych pacjentów od bólu i cierpienia oraz wywołać uśmiech na ich twarzach.
Zapotrzebowania są ogromne i dlatego właśnie uczniowie SP321 włączyli się do zbiórki najpotrzebniejszych przedmiotów potrzebnych w codziennym życiu rodzinom, które przebywają w Domu Ronalda.
W zbiórce uczestniczyły klasy 0a, 2d, 3a, 3b, 3d, 7d, 7f.
Udało się zebrać bardzo dużo darów, które uczniowie klasy 7d przekazali wolontariuszom Fundacji.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę oraz mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja i nasza szkoła nawiąże stałą współpracę z Fundacją Ronalda McDonalda.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska, A. Kołakowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content