tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

W świecie flipperów

11.06.2021 r. uczniowie klasy 6d i ich opiekunowie spędzili kilka godzin w świecie flipperów.
Odwiedziliśmy Pinball Station czyli pierwsze Interaktywne Muzeum Flipperów w Warszawie. Powstało ono w czerwcu 2016 roku, dzięki ogromnej pasji i zaangażowaniu dwóch hobbystów i kolekcjonerów.
Przewodnik pokazał nam wnętrze flippera i podstawowe triki. Opowiedział także o historii pinball’a, pokazał jak zmieniały się na przełomie kilku dekad.
W Pinball Station znajduje się kolekcja ponad 60 flipperów i gier arcade. Można grać na zabytkowych flipperach, takich jak: Twilight Zone, FunHouse, Terminator 2, Batman Forever, Star Trek, czy grach arcade: Mortal Kombat 4, Pac Man, Marvel, Street Fighter, Metal Slug.
Graliśmy na maszynie Bord-Golf z 1933 r. czy na Herkulesie z 1978 r. 
Herkules jest największym flipperem na świecie. Został wyprodukowany przez firmę Atari w ilości 240 sztuk. W Polsce znajduje się jeden egzemplarz właśnie w Pinball Station.
Porównaliśmy wnętrza flipperów z licznikami mechanicznymi (np. Capitan Fantastic) i licznikami elektronicznymi (np. Mata Hari). W Mata Hari znajduje się komputer z 1979 roku.
To był niezwykły czas. Uczniowie zobaczyli jak wiele radości można czerpać z gry na klasycznym pinball’u oraz jak spędzali młodość ich rodzice i dziadkowie. 

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska, A. Grzywacz

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content