tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

VII Turniej Finałowy Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole – 17 czerwca 2021 r. Hotel Courtyard Marriott Warszawa

Długo wyczekiwane wydarzenie sportowe wreszcie się odbyło! Niestety, w bardzo ograniczonym wymiarze (z powodu koronawirusa Covid-19 organizator wprowadził zalecany limit uczestników), ale i tak ucieszyliśmy się bardzo, że impreza będzie. W roku ubiegłym została odwołana. Od lat nasza szkoła jest w czołówce najlepszych szachistów w Polsce z klas I-III. W Turnieju Finałowym zaczęliśmy brać udział od II edycji (w I edycji regulamin zabraniał powoływania dzieci z kategoriami szachowymi, a dzieci z naszej szkoły biorące udział w turniejach na terenie szkoły  – mam nadzieję, że i te powrócą niebawem – prawie wszystkie posiadały kategorie szachowe). Dotychczas dwa razy wygraliśmy rywalizację ogólnopolską, a każdorazowo SP 321 była na podium.
W roku obecnym bardzo liczyliśmy na kontynuacje tradycji, ale wiadomo było, że będzie dużo trudniej. Z braku turniejów (nie tylko na terenie szkoły) dzieci były mniej ograne. Poza tym z powodu limitu zgłosiły się tylko najlepsze szkoły. Te, które widziały szanse na zajęcie I miejsca. Zgłoszenia w terminie nie wypełniły limitu 250 osób, więc organizator w ostatniej chwili podwoił z każdej szkoły ilość zawodników.
Turniej Finałowy jest znakomitym sprawdzianem programu “Edukacja przez Szachy w Szkole” dla klas najmłodszych. Dla dzieci i nauczycieli to nie tylko znakomita zabawa, ale także możliwość konfrontacji jakości kształcenia. Formuła Turnieju finałowego jest bardzo sprawiedliwa, gdyż 6 turniejów indywidualnych rozbitych jest następująco: dziewczynki z klasy I grają tylko w swoim gronie, osobno chłopcy z klasy I itp. aż do klas III. Na zakończenie oprócz klasyfikacji indywidualnej dotychczas była również klasyfikacja drużynowa, z której w tym roku organizatorzy zrezygnowali – dlaczego? czytaj dalej…

Galeria [link]

Tekst: Z. Marks
Zdjęcia: U. Wojtaszek

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content