SZKOŁA PRZYJAZNA PRAWOM CZŁOWIEKA, REAGUJĘ – NIE KABLUJĘ!

9 listopada w naszej szkole odbyła się debata “Reaguję – nie kabluję” w ramach projektu Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Spotkanie poprowadził  mł. insp. Gerard Bah – pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas 7-8 wraz z wychowawcami.
Zostały poruszone temty: dyskryminacji, reagowania na krzywdę, przemoc, agresję oraz konsenwencji braku reakcji ze strony społeczeństwa (każdego  z nas).
Prowadzący omówił na konkretnych przykładach, jak ważne jest reagowanie na naruszanie przepisów prawa i krzywdę drugiego człowieka oraz na fakt, że brak reakcji jest mimowolnym przyzwoleniem na takie zachowania.
Była to bardzo wartościowa lekcja, którą każdy zapamięta na długo.
“Kto wierzy w obecność dobra w drugim człowieku, rozbudza je w nim”  (Jean – Paul Sartre)

Tekst i zdjęcia: M. Rędzińska – Pedagog specjalny