tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Światowy Dzień Zdrowia w świetlicy

W kwietniu br., w świetlicy szkolnej, obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Ma on na celu zwrócenie uwagi na to, co najważniejsze, czyli nasze zdrowie. Na zajęciach świetlicowych uczniowie odpowiadali na zagadki związane z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i wspólnie rozwiązali krzyżówkę z hasłem „Zdrowie”. Klasa II C i II D gościła na zajęciach pielęgniarkę szkolną panią Mirosławę. Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom, jak bardzo istotne dla organizmu jest zdrowe odżywianie. Uczniowie dowiedzieli się z czego powinny składać się zdrowe posiłki. Pani Mirosława, zaznaczyła, że oprócz zdrowego odżywiania, równie ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna i higiena osobista. Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązywali test: „Sprawdź, czy prawidłowo się odżywiasz? ”. Starsze Świetliczaki własnoręcznie wykonały kolorowe kwiaty z krepiny i laurki z życzeniami, które wręczyły pani pielęgniarce z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Życzenia przekazaliśmy również pracownikom Ośrodka Zdrowia na Bemowie, dziękując im za zaangażowanie i niesienie pomocy chorym.

Galeria [link]

Tekst: H. Kapusta
Zdjęcia: M. Mścichowska, A. Osytek, W. Łukasiak, H. Kapusta

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content