tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach w klasie IA

Czy wiecie, że tylko 7 gatunków spośród 17, preferuje Antarktydę, pozostałe mieszkają w zakątkach  mniej lub bardziej oddalonych od bieguna – na  południowych wybrzeżach  Afryki, Ameryki Południowej czy Australii, a również wyspach Galapagos, znajdujących się aż na równiku?
Takich i wielu innych ciekawostek, mogły się dowiedzieć dzieci z IA, podczas świetlicowych zajęć poświęconych pingwinom. 20 stycznia przypada bowiem Międzynarodowy Dzień wiedzy o pingwinach.
Dlaczego warto obchodzić taki dzień? Bo Wśród 17 gatunków  pingwinów aż 12 jest wymienionych w czerwonej księdze gatunków zagrożonych i być może te zwierzęta będzie można spotkać niedługo jedynie w ZOO.
Pingwiny to najbardziej charakterystyczne ptaki, bardzo lubiane przez dzieci. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek o ich życiu i wykonały prace plastyczne z pingwinami w rolach głównych.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content