tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Od 2008 r. 2 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i uwrażliwianie społeczeństwa w tym zakresie. Ponieważ w tym roku wypadał on w sobotę w naszej szkole obchodzony był w piątek 1 kwietnia.
Tego dnia pracownicy i uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Dodatkowo, do niebieskiego ubioru, zachęcał uczniów między klasowy konkurs na „najbardziej niebieską klasę”. W zwycięskiej klasie, klasie 3a, wszyscy zapisani uczniowie ubrani byli w tym kolorze.
Przy wejściu do szkoły rozdawane były niebieskie serduszka, a w całej szkole zawisły plakaty przybliżające tematykę autyzmu. Dodatkowo, na telewizorze przy recepcji, wyświetlona była prezentacja o autyzmie. Mogli się z nią zapoznać wszyscy wchodzący na teren placówki. Nauczyciele otrzymali scenariusze do przeprowadzenia ciekawych zajęć o autyzmie oraz dwa krótkie filmiki, dla młodszych i starszych dzieci, pokazujące świat z perspektywy osoby dotkniętej autyzmem.

Galeria [link]

Tekst: E. Moszyńska
Zdjęcia: wychowawcy klas

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content