tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Światowy Dzień Oceanów w klasie IA

8 czerwca obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Oceanów. Jest to wspaniała okazja, aby przypomnieć dzieciom, że to od codziennych decyzji każdego z nas zależy ich stan oraz zachęcić do podejmowania świadomych, dobrych dla środowiska i nas samych wyborów.
Zajęcia rozpoczęliśmy zatem od obejrzenia prezentacji, podczas której uczniowie dowiedzieli się między innymi, że morza i oceany wraz z atmosferą regulują klimat, pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, stanowią źródło żywności i wielu surowców – są jak olbrzymi, skomplikowany i kruchy organizm, który należy pielęgnować. Zainteresowaniu światem podwodnych, głębin, zwierząt, raf koralowych, wzbudzeniem zachwytu, poczucia odpowiedzialności i refleksji – co ja mogę zrobić, służyła też wykonana po prezentacji grupowa praca plastyczna. Jej końcowy efekt podziwiać można w wejściu szkoły, zaś do poznania etapów powstawania pracy zapraszam do galerii zdjęć.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content