tel.: 22 836 39 78
e-mail: sekretariat@zsp7.warszawa.pl
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Sprawozdanie z wycieczki do Austrii, Włoch i Słowenii

W dniach 27.05. – 03.06. 2023 r. odbył się wyjazd edukacyjny do Austrii, Włoch i Słowenii dla młodzieży naszej szkoły. Wycieczka była elementem projektu kulturowego: „Prawa i obowiązki w społeczeństwie multikulturowym”, którego celem było poznanie tradycji, kultury, historii oraz walorów turystycznych i przyrodniczych Austrii, a szczególnie Karyntii, Włoch i Słowenii. Głównym celem projektu było kształtowanie postawy tolerancji i otwartości wobec innych narodów, przełamywanie stereotypów społecznych, historycznych i obyczajowych, dostarczanie wiedzy na temat innych państw, kształtowanie umiejętności korzystania z bogactwa innych kultur oraz czerpanie pozytywnych doświadczeń. Dzięki udziałowi w wycieczce uczniowie mieli możliwość kontaktu z językiem mówionym, co przyczyniło się do poszerzenia i utrwalenia wiedzy oraz umiejętności zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego, ponadto uczniowie przełamywali bariery i zahamowania językowe.
W wycieczce wzięło udział 50 uczniów z klas VII i VIII, opiekunami były pani dyrektor Iwona Idzikowska, pani Beata Tadaj, pani Teresa Terlecka oraz pani Alina Piotrowska.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy malowniczą miejscowość Villach. Kolejnego dnia odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze Ossiacher See, a następnie pojechaliśmy do Włoch do miejscowości Udine. Trzeciego dnia udaliśmy się z wizytą do austriackiej szkoły w miejscowości Spittal an der Drau, gdzie obejrzeliśmy szkołę, zapoznaliśmy się z austriackim systemem szkolnictwa i podzieleni na grupy braliśmy udział między innymi w lekcjach: języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, informatyki, geografii i muzyki. Zwiedziliśmy również Klagenfurt, stolicę Karyntii, spacerując po mieście z przewodnikiem poznaliśmy najważniejsze obiekty i zabytki miasta oraz poznaliśmy jego historię na tle historii regionu i kraju. Tego dnia odwiedziliśmy także Minimundus – miejscowy park miniatur, w którym mieliśmy okazję zobaczyć wiele znanych na świecie obiektów w miniaturze. Kolejnego dnia udaliśmy się na wycieczkę do oddalonej o 100 km Lublany, stolicy Słowenii. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Wiedeń, a w nim piękny zamek Schönbrunn wraz z malowniczymi ogrodami, starówka, Hofburg i katedra św. Szczepana.
Ponadto każdego dnia uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania językowe o różnym stopniu trudności zarówno z języka niemieckiego jak i angielskiego, wieczorem natomiast odbywało się ich podsumowanie i omówienie. Ostatniego dnia wyłoniona została zwycięska grupa, która najlepiej poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami.
Wyjazd był ciekawym i pełnym atrakcji doświadczeniem, które na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: B. Tadaj

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content